Free songs

Rozšíření provozu páry

napsal / Středa, 13 Listopad 2019 / V kategorii Nezařazené

Relaxaci v parní komoře plaveckého bazénu v Českém Krumlově si užije veřejnost v rozšířené provozní době. „S novým rozšířeným provozem páry jsme začali už v září, ale je třeba si uvědomit, že jsme v počátcích takového provozu. Zkoumáme, co je optimální pro návštěvníky a budeme rádi za každý poznatek, který povede ke zlepšení. Zatímco se dříve zájemci o páru koncentrovali ve dvou nebo třech termínech a pára byla přeplněná, věříme, že se nyní návštěva rozmělní v rámci provozní doby od úterý do neděle od 15 hodin do 20:30,“ vysvětluje Martin Tomka, ředitel společnosti PRO-SPORT ČK, která bazén spravuje. Většinou probíhá provoz páry za plného provozu pro veřejnost. Platné vstupné do bazénu se ale ani touto rozšířenou službou nemění. V případě, že plavecký bazén není pro veřejnost v provozu z důvodu dlouhodobých pronájmů sportovním klubům nebo plavecké škole, pára je otevřena za speciální cenu 40 korun.
Parní komory, které jsou umístěny v dámských a pánských sprchách, byly nově osazeny průhlednými dveřmi z kaleného skla. Vyměněny byly také vyvíječe páry. Původní zařízení by totiž nedostačovalo požadavkům na celotýdenní provoz. „Řešení nám poskytla ověřená finská firmy Harvia,“ doplnil Martin Tomka. Zařízení je v případě plánované rekonstrukce plaveckého bazénu možné jednoduše odmontovat a instalovat do nových prostor. Pořízení vyšlo na 200 tisíc korun.
Kromě dalších kosmetických úprav a nového navigačního systému v prostoru plaveckého bazénu byla výrazným zásahem rekonstrukce toalet v dámských i pánských šatnách. „Kompletně jsme renovovali kóje na toaletách, protože stav původních toalet byl značně havarijní,“ vysvětluje ředitel PRO-SPORTu. Zařízení toalet je, stejně jako v případě vyvíječů páry, snadno demontovatelné a použitelné v novém zařízení. „Investice tak nebude od počátku ztracená,“ doplňuje Tomka s tím, že pro veřejný provoz je podstatné, aby se návštěvníci pohybovali v hygienicky způsobilých podmínkách a prostředí pro ně bylo pohodlné. „Před rekonstrukcí toalet jsme dostali doporučení z místních základních škol, kde již rekonstrukce proběhla. Tato investice je tedy komplexně promyšlená v návaznosti na městské prostředky,“ upřesňuje ředitel společnosti PRO-SPORT, jejímž zřizovatelem je Město Český Krumlov. Rekonstrukce toalet v bazénu vyšla na zhruba 500 tisíc korun.

NAHORU