Free songs

Na Lipno za dálkovými plavci

napsal / Úterý, 28 Červenec 2020 / V kategorii Nezařazené

Na Lipně soutěžili nejlepší čeští dálkoví plavci o pohár starostky obce Černé v Pošumaví a pohár Lipenského vodního záchranáře  a prezidenta Vodní záchranné služby Horního Rakouska.

Autor: Ing. Milan Bukáček 

     Nejlepší čeští dálkoví plavci ČR změřili své síly v 16. ročníku Mezinárodního plaveckého závodu, který je součástí kola Českého poháru v dálkovém plavání. Do Dolní Vltavice se sjeli plavci napříč všemi kategoriemi od nejmladších žáků až po plavecké veterány, tzv. masters, a také široká veřejnost, která tak měla možnost prověřit své plavecké dovednosti.

     Českokrumlovští a Lipenští vodní záchranáři ve spolupráci s obcí Černá v Pošumaví a společností Pro-Sport ČK připravili na sobotu 25. 7. a neděli 26. 7. 2020 v Dolní Vltavici již tradiční akci určenou pro registrované i neregistrované sportovce od dětských až po seniorské kategorie na vzdálenost od 500 m do 10 km.  Účastnilo se přes 400 plavců v obou dnech. 

V sobotním odpoledním doprovodném programu bylo možné si aktivně vyzkoušet jízdu na seakajaku, padleboardu, dovednosti poskytnutí 1. pomoci a mnoho dalšího ze záchranářské praxe.     Závodníci, fanoušci a náhodní turisté mohli zhlédnout ukázku výcviku mladých vodních záchranářů a záchranářského psa.

     Kromě skvělých výsledků ve všech kategoriích na různých distancích, pak získali speciální ocenění i nejlepší závodníci v součtu časů obou disciplin – tedy 5 a 10 km. Nejlepším plavcem byl Kozubek Matěj z Komety Brno, který tak získal již po třetí za sebou Pohár starostky obce Černá v Pošumaví  součtem časů na 5 km (55:25) a 10 km (1:57:52). Nejlepší plavkyní se stala Šebestová Lucie ze Slávie Plzeň se součtem časů na 5 km (1:03:56 a 10 km (2:16:01),  jež obdržela Pohár Lipenského vodního záchranáře od ředitele soutěže Milana Bukáčka. Pohár prezidenta Vodní záchranné služby Horního Rakouska získala mladší žákyně Zuzana Lipenská z Neratovického plaveckého klubu za nejhodnotnější výsledek v součtu časů na 1  a 3 km. Jen pro připomenutí Matěje Kozubka. Ten se umístil na  loňském Mistrovství světa v dálkovém plavání konaném jihokorejském Yeosu  na trati 5 km krásné 4. místo. Pro seniorskou a juniorskou reprezentaci ČR byl závod výbornou příležitostí prověřit svou sportovní formu.

            „ Závod se velice  vydařil až na to počasí, které nám připravilo ne úplně ideální podmínky se střídáním deště a větru. Kromě sportovních výkonů vysoce hodnotím skvělé nasazení a zabezpečení bezpečnosti závodníků  a dobře zvládnutou logistiku  našimi záchranáři. Zvláštní poděkování patří dobrovolným hasičům obce Černá v Pošumaví, kteří připravili chutné občerstvení pro účastníky akce. Moc také děkuji našim partnerům za finanční či materiálovou podporu“, zhodnotil ředitel závodu Ing. Milan Bukáček 

     K uskutečnění aktivity přispěla finanční podpora   Nadace ČEZ, Vojenských lesů a statků, Ministerstva obrany ČR, Zdravotní pojišťovny Ministerstva vnitra a hotelu Relax, Propagačního podniku s.r.o.  a dalších partnerů. 

Více info na www.zachranari.com

NAHORU
Aktuální informace o stavu českokrumlovských sportovišť v době opatření proti Covid 19ZOBRAZIT INFO
+ +